Atsiprašome, tačiau laikinai šis puslapis neveikia

Aukštaūgio netekę „Wolves“ atlaikė klaipėdiečių spaudimą FOTOGALERIJA(47)
2024.05.13 19:00

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi ketvirtfinalio etapo kovos ir pirmajame serijos mače Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ekipa po permainingos kovos 91:84 (31:22, 14:20, 19:21, 27:21) palaužė „Neptūno“ krepšininkus.

Serijoje iki dviejų pergalių Nedo Pacevičiaus auklėtiniai dabar pirmauja 1:0, o antrosios rungtynės Klaipėdoje bus žaidžiamos trečiadienį.

Trečiąją vietą užėmęs Vilniaus klubas buvo laimėjo visas trejas tarpusavio rungtynes šį sezoną, tačiau paskutiniajame reguliaraus sezono mače nugalėtojas buvo išaiškintis tik po pratęsimo.

Dar pirmoje rungtynių pusėje susižeidė puikiai iki tol žaidęs Garrisonas Brooksas. Vilniaus komandos aukštaūgis tęsti rungtynių jau negalėjo.

Susitikimą šiek tiek geriau pradėjo Vilniaus klubas, kurio gretose spindėjo G.Brooksas (7:4), tačiau svečių atsilikimą mažino Thomasas Rutherfordas – 6:7. Šeimininkus vėl traukė G.Brooksas ir Artūras Žagaras, o tritaškį pridėjo Eigirdas Žukauskas – 14:6. Klaipėdiečiai priartėjo po Mindaugo Girdžiūno tritaškio (12:16), bet ir vėl tikslus buvo G.Brooksas – 18:12. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis (26:20), o po pirmojo kėlinio „Wolves Twinsbet“ pirmavo jau 9 taškais – 31:22.

Jau antrojo ketvirčio pradžioje Vilkai įgijo dviženklį pranašumą (33:22), kurį netrukus didino Christianas Mekowulu – 35:22. Klaipėdiečius truktelėjo Th.Rutherfordas ir Ąžuolas Tubelis (26:35), bet vėl taškus pelnė G.Brooksas – 37:26. Gerą atkarpą žaidė svečiai, kurie po Ą.Tubelio pataikytų baudų priartėjo per 4 taškus (33:37), o netrukus Timas Lambrechtas jau vedė svečius į priekį – 39:37. J.Tayloras nutraukė šeimininkų tylą (40:39), o E.Žukauskas pridėjo dvitaškį – 42:39. R.Sulaimonas metė tris baudas (45:39), o po dviejų kėlinių „Wolves“ pranašumas siekė 3 taškus – 45:42.

Po pertraukos šeimininkai didino pranašumą iki 6 taškų (52:46), bet netrukus po Deivido Gailiaus tritaškio skirtumas tebuvo taškas – 51:52. Į priekį Klaipėdos klubą vedė Ą.Tubelis (55:54), tačiau dar vieną tritaškį pataikė E.Žukauskas – 57:55. Ž.Janavičius išlygino rezultatą (57:57), bet tolimą metimą realizavo ir Vaidas Kariniauskas – 60:57. Komandos toliau keitėsi rezultatyviomis atakomis, o po I.Sargiūno baudų svečiai atsiliko minimaliai – 59:60. Po trijų ketvirčių šeimininkai vis dar pirmavo minimaliai – 64:63.

I.Sargiūnas ketvirto kėlinio pradžioje vedė svečius į priekį (66:64), bet rezultatą lygino Regimantas Miniotas – 66:66. Komandos keitėsi rezultatyviais išpuoliais (71:71), o šeimininkus į priekį vedė K.Žemaitis – 74:71. Skirtumą dvigubino Tre’Shawnas Thurmanas (77:71), bet klaipėdiečiams taškus rinko Ą.Tubelis – 73:77. Dar vieną tritaškį pataikė E.Žukauskas (80:73), tačiau „Neptūnas“ nesudėjo ginklų ir po D.Gailiaus tritaškio komandas skyrė taškas – 79:80. Vilkus į priekį traukė A.Žagaras ir J.Tayloras (84:79), o intrigą palaikė Martynas Pacevičius – 81:84. Labai svarbius taškus pelnė R.Sulaimonas (87:81), o į likusius klausimus atsakė R.Miniotas – 89:81. Pergalę „Wolves Twinsbet“ šventė 91:84.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 17 (4/13 metimai), Eigirdas Žukauskas 16 (4/4 trit.), Garrisonas Brooksas 14 (6 atk. kam.), Jeffery Tayloras 10 (7 atk. kam., 1/8 trit.), Christianas Mekowulu 8.

„Neptūnas“:Deividas Gailius 18 (4/8 trit.), Ąžuolas Tubelis 15 (10 atk. kam.), Martynas Pacevičius 12, Ignas Sargiūnas 11 (1/9 trit.), Thomasas Rutherfordas 9.

G.Žibėnas apie laukiantį atsakymą Jonavoje: tikėkis netikėto VIDEO interviu(3)
2024.05.13 22:02

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalį pergale pradėjo Vilniaus „Rytas“, kuris namie 110:77 nugalėjo Jonavos „CBet“ krepšininkus.

Po pergalės nugalėtojų treneris Giedrius Žibėnas akcentavo praėjusių metų pamokas.

„Smagu grįžti į JEEP areną, kadangi kelias savaites nežaidėme čia. Smagu grįžti su geromis rungtynėmis, atidaryti atkrintamąsias užtikrinta pergale. Prieš rungtynes akcentavome, kas vyko pernai. Ką jie nuveikė ketvirtfinalyje. Taip pat akcentavome savo pačių pernai rungtynes su „Neptūnu“, kuriose prireikė pratęsimo. Daug istorijų, bet nenorėjome, kad jos kartotųsi.

Žaidėjai įėjo su gera energija ir uždavėme gerą toną. Po pertraukos Jonavo to tono neatlaikė. Labiausiai patiko, kad neatsipalaidavome net ketvirtajame kėlinyje. Turime neatsipalaiduoti ir Jonavoje, kur lauks fiziškesnės rungtynės. Prieš savo žiūrovus jie norės reabilituotis. Atkrintamosiose turi būti trumpa atmintis. Rytoj turime šviežiomis galvomis ateiti ir ruoštis naujoms rungtynėms“, – kalbėjo G.Žibėnas.

– Kurie aspektai leido taip nulaužti rungtynes ketvirtajame kėlinyje?

– Intensyvumas abejose aikštės pusėse. Tiek spaudžiant kamuolį labai dažnai nutraukdavome jų derinius ir konvertuodavome tai į lengvesnius taškus.

– O.Drame tritaškiai buvo netikėtumas šiandien?

– Nebuvo. Kažkiek ir rizikavome, tad turėjome reaguoti. Manau, kad tai darėme laiku su kitokia gynyba. Nemanau, kad jo tritaškiai nulems šią seriją.

– Kaip įvertintumėte M.Echodo dėjimą ketvirtajame kėlinyje?

– Labiau vertinti reikia komandos energiją. Su tokiais sirgaliais mes neturime teisės žaisti 90 procentų. Girdėjosi naujos dainos, kažkiek buvo ir dūmų. Labai smagu, kad tai turime Lietuvoje ir kviečiame aktyviausius gerbėjus į Jonavą.

– Neišsigandote dingusios elektros per pristatymą?

– Vienu metu pagalvojome, kad taip yra surežisuota. Sirgaliai tai labai teisingai išnaudojo. Gaila, kad neturėjome šanso paspausti rankas treneriams, o iškart turėjome pradėti rungtynes.

– Kokį pažymį duotumėte naujajai skanduotei?

– Dešimt.

– Žinant koks yra Jonavos treneris, ko tikitės antrajame mače?

– Prieš Jonavą geriausia citata yra „tikėkis netikėto“. Iš mūsų pusės svarbu, kaip į tai reaguosime kaip individualybės ir kaip komanda. Turime reaguoti labai greitai.

– Kaip įvertintumėte sportinę formą šių metų atkrintamųjų starte, lyginant su ankstesniais metais?

– Sunku spręsti iš vienerių rungtynių. Šiandien atrodėme gerai, fiziškai pasiruošę. Turėjome stovyklą Druskininkuose, tad tikimės, kad tai padės artimiausiose kovose. Vertinti tokius dalykus po vienerių rungtynių dar nedrįsčiau.

Jonavos klubo strategas Virginijus Šeškus atskleidė, kad trys komandos žaidėjai rungtyniauja su nuskausminamaisias, o Strahinja Mičovičiaus nebus ir atsakomajame mače.

„Kreišmontas, Furmanavičius ir Šeškus žaidžia su nuskausminamaisiais. Manau, kad rytoj situacija bus dar blogesnė. Nors ir turėjome poilsio, šiek tiek atsigavome, bet bijau rytojaus, nes žinau, kaip jie jaučiasi, kokioje situacijoje yra. Labai norėtųsi, kad jie ateitų ir pasakytų, kad jaučiamės neblogai. Jeigu taip, Jonavoje bandysime kautis, kad bent jau nebūtų nuobodu. Šiandien tris kėlinius tikrai žaidėme neblogai“, – situaciją komentavo V.Šeškus.

R.Giedraičio tritaškiai skriejo pro šalį, bet „Crvena Zvezda“ pergale pradėjo Adrijos lygos finalus (2)
2024.05.14 00:03

Adrijos lygos finalo seriją pergale pradėjo Roko Giedraičio atstovaujama Belgrado „Crvena Zvezda“ , kuri prie savų sirgalių 85:82 (17:20, 22:19, 25:22, 21:21) palaužė to paties miesto „Partizan“

Serijoje iki trijų pergalių lietuvio klubas dabar pirmauja 1:0.

Visą mačą vyko lygi kova, o likus žaisti tris minutes Mateušas Ponitka į priekį vedė „Partizan“ – 78:76. Netrukus rezultatą lygino Nemanja Nedovičius (78:78), o savąją ekipą į priekį vede Yago dos Santosas – 81:78. Skirtumą švelnino Kevinas Punteris (80:81), o N.Nedovičiaus metimas buvo netikslus, bet šeimininkai atsikovojo kamuolį ir Dejanas Davidovacas pataikė baudas – 83:80. Baudas metė ir J.Nunnally (82:83), o kitoje aikštės pusėje D.Davidovacas taip pat pataikė abi – 85:82. Aleksa Avramovičius dar bandė lyginti rezultatą, bet jo metimas skriejo pro šalį.

R.Giedraitis per 26 minutes pelnė 6 taškus (1/1 dvit., 0/5 trit., 4/6 baud.), atkovojo 4 ir perėmė kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, sykį prasižengė ir surinko 9 naudingumo balus.

Nugalėtojams Y.dos Santosas pelnė 18 taškų (6 rez. per.), Milošas Teodosičius (3/8 trit.) ir Joelis Bolomboy’us pridėjo po 14, D.Davidovacas – 10 (7 atk. kam.).

Pralaimėjusiems J.Nunnally surinko 27 taškus (6/9 trit.), K.Punteris pridėjo 13 (1/4 trit.), Aleksa Avramovičius – 10 (1/6 trit.).

„Virtus“ žengė dar vieną žingsnį pusfinalio link (1)
2024.05.13 23:05

Pergalę Italijos ketvirtfinalio mače pasiekė Bolonijos „Virtus“ klubas, kuris namie 83:77 (18:14, 14:16, 29:24, 22:23) nugalėjo Tortonos „Bertram“ krepšininkus.

Serijoje iki trijų pergalių Bolonijos klubas šiuo metu jau pirmauja 2:0.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Marco Belinelli, kuris pelnė 22 taškus (3/7 trit.), Jordanas Mickey pridėjo 17 (7 atk. kam.), Isaia Cordinier – 14, Bryantas Dunstonas – 10.

Tortonos ekipai Artūras Strautinis įmetė 14 taškų (8 atk. kam.), Retinas Obasohanas surinko 13 (1/5 trit.), Tommaso Baldasso – 10 (2/7 trit.).

Lemiamu metu nepanikavęs N.Pacevičius: mes tiek visko praėję ir sunkūs momentai per galvą neduoda VIDEO interviu(1)
2024.05.13 22:41

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalio starte turėjo ganėtinai saugų 13 taškų pranašumą (35:22), tačiau sugebėjo jį iššvaistyti ir likus 2 minutėms iki mačo pabaigos pirmavo vos 1 tašku (80:79). Visgi šeimininkai nesulūžo: uždarė rungtynes šaltakraujiškai, surengė atkarpą 9:2 ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0 prieš Klaipėdos „Neptūną“ (91:84).

Po mačo vilkų strategas Nedas Pacevičius džiaugėsi pergale, tačiau išliko santūrus.

„Sveikiname žaidėjus, labai svarbi pergalė, tipinės atkrintamųjų rungtynės su daug bangavimo, kažkiek nervingumo. Džiugu, kad ketvirtame kėlinyje, kai viskas nėjo taip, kaip mes norėjome, suradome savyje jėgų, keli svarbūs metimai, tas rungtynes išsitraukėme. Kaip ir sakiau komandai, tokios rungtynės – jos gražios ar ne, bet svarbiausia pasiekti pergalę šitame etape. Iš kitos pusės suprantame, kad mes nieko nei laimėjome, nei pralaimėjome. Viskas keliasi į Klaipėdą, kur tikimės dar geresnio „Neptūno“. Tuo pačiu turime būti geresni ir mes“, – sakė specialistas.

– Atrodė, kad jau antrajame kėlinyje galite nulaužti rungtynes, bet „Neptūnas“ smogė atkarpa 17:2 ir sugrįžo. Kokios buvo tokios prastos jūsų atkarpos priežastys?

– Antros rungtynės iš eilės su Klaipėda. Mes žinome juos, jie žino mus. Tai išėjo, kad per labai trumpą laiką žaidžiame antras rungtynes su ta pačia komanda. Kažkur truputėlį pametėme savo žaidimą, pametėme savo plano laikymąsi ir būtent dėl to „Neptūnas“ grįžo. Iš kažkokios taktikos „Neptūnas“ mums daug taškų neįmetė, praktiškai viskas buvo iš greito puolimo, lengvi taškai. Tą toną uždavė mūsų blogas puolimas, mūsų blogi sprendimai, kas leido jiems grįžti į rungtynes.

Taip pat viskas vyko ir ketvirtajame kėlinyje. Bet džiaugiuosi, kad uždarėme rungtynes. Atrodo, kad mes šiais metais tiek visko praėję ir tie sunkūs momentai per galvą neduoda. Atkrintamosiose nebijoti imtis atsakomybės ir nebijoti padaryti lemiamą klaidą yra labai svarbu.

– Garrisonas Brooksas žvėriškai pradėjo rungtynes, bet pirmajame kėlinyje patyrė skaudžią traumą. Kokia yra jo situacija?

– Nežinau, žiūrėsime rytoj. Žiauriai vėliau jo trūko. Taip, kaip jis pradėjo rungtynes, buvo įspūdinga. Mes, kaip treneriai, iš jo labai to norime. Laikome tas špygas, kad nieko per daug rimto jam nebūtų.

– Ąžuolas Tubelis šiandien surinko 15 taškų, bet pataikė tik 6 metimus iš 15. Kaip vertinate auklėtinių gynybą prieš jį ir kiek stipriai Ąžuolas yra akcentuojamas?

– Manau, kad akcentuojamas jis buvo visų komandų. Ne išimtis ir mes. Esmė, kad jis tuos savo taškus susirinks bet kuriuo atveju, bet klausimas, kaip jis tuos taškus susirinks, ar tai bus sunki metimų selekcija, ar tu jam duosi išnaudoti jo stipriąsias puses. Nepasakyčiau, kad mes 100 proc. išpildėme, ką galėjome prieš jį. Manau, kad dienos pabaigoje kai kurie mūsų žaidėjai padarė didelį darbą su juo. Turime 48 valandas padaryti dar kažkokias korekcijas, kad Klaipėdoje jo metimų selekcija ir žaidimas būtų dar labiau apsunkinti.

– Serija 1:0, reikia vieno žingsnio. Kas bus svarbiausia Klaipėdoje?

– Svarbiausia bus pamiršti šios dienos rungtynes, kad mes turime kažkokį pranašumą, eiti į jas, kaip į lemiamas, padaryti tam tikrus pakeitimus per rytojų, per trečiadienio popietę ir bandyti išnaudoti stipriąsias puses.

– Artūras Žagaras šiame mače klydo jam nebūdingu būdu. Kiek jam dar trūksta iki šimtaprocentinės formos?

– Trūksta todėl, nes jis šiandien sužaidė tik ketvirtas rungtynes po traumos, todėl tie bangavimai yra normalu. Ta „Neptūno“ gynyba yra ne pati patogiausia jam. Kažkur mes, kaip treneriai, turime ieškoti geresnių būdų, kaip jį surasti, kaip jį išnaudoti.

– Veteranai Jeffery Tayloras ir Rasheedas Sulaimonas šiandien strigo. Kiek didelis rezervas jie yra?

– Šita lyga yra ne kvailių lyga. Mes apsunkinome Tubelio metimus, jie apsunkino Sulaimono ir Tayloro metimus. Tai yra visiškai normalu. Šiandien susitikau su treneriu, kuris Eurolygoje dirbo ir matė labai daug ko. Čia yra normalus dalykas atkrintamosiose. Kažkur ir ta atsakomybė didesnė, kažkas kitaip ginasi ir daro viską, kad tų pagrindinių žaidėjų metimus apsunkintų. Mes kažkiek bandėme kalbėti apie „Neptūną“. Manau, kad jie lygiai tiek pat bandė kalbėti apie mus. Rasheedui su Jeffu taikiniai ant kaktos yra patys pirmieji.

Faktas, kad tu stataisi visą sezoną, išsiryškini lyderius, galbūt tie žaidėjai buvo kviečiami į komandą su ta mintimi, kad jie atkrintamosiose duos tuos dalykus. Ieškosime būdų, kaip palengvinti jų metimus ir jų sprendimus.

Klaipėdos strategas Georgios Vovoras apgailestavo dėl ankstyvų Ąžuolo Tubelio pražangų.

„Pradžioje mačo teisėjai fiksavo kiekvieną kontaktą. Jam tai sutrukdė gerai pradėti ir turėjo eiti ant suolo. Vėliau jis davė geros energijos gynyboje, puikiai žaidė tranzicijoje. Pirmajame kėlinyje praleidome 31 tašką, nesusirinkome kamuolių, bet vėliau prisitaikėme ir sugrįžome į rungtynes“,– kalbėjo graikas.

Reguliarųjį sezoną Turkijoje „Fenerbahče“ baigė sunkia pergale (7)
2024.05.13 19:56

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ (25/5) komanda Turkijos lygos reguliarųjį sezoną baigė pergale ir namie 92:90 (22:19, 15:19, 25:21, 30:31) palaužė to paties miesto „Buyukčekmeče“ (13/17).

Pastaroji liko už atkrintamųjų borto, o „Fenerbahče“ finišuoja antra. Jos ketvirtfinalyje laukia Izmiro „Aliaga Petkim“.

Š.Jasikevičiaus komandai 23 taškus pelnė Nathanas Sestina, 15 – Marko Guduričius, 13 – Tarikas Biberovičius, 9 – Sertačas Šanli, 8 – Tyleris Dorsey.

Nickas Calathesas pelnė 5 taškus, bet atliko net 16 perdavimų.

Svečiams 24 taškus įmetė Marcquise‘as Reedas, 17 – Yannickas Franke, po 13 – Alexas Perezas ir Evanas Buinsma.

M.Grigonis svariai prisidėjo prie „Panathinaikos“ pergalės Salonikuose (3)
2024.05.13 19:13

Atėnų „Panathinaikos“ (26/1) komanda su Mariumi Grigoniu Graikijos čempionate svečiuose 80:68 (16:13, 16:12, 21:18, 27:25) nugalėjo Salonikų „Aris“ (13/14).

Lietuvis per 18 minučių pelnė 10 taškų (1/3 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, 2 – perėmė, 1 – prarado, atliko 4 perdavimus, provokavo 4 pražangas, 4 sykius prasižengė ir rinko 14 naudingumo balų.

PAO 17 taškų pridėjo Aleksanderis Balcerowskis (9 atk. kam.), 9 – Dimtiris Moraitis, 8 – Jerianas Grantas ir Kendrickas Nunnas.

„Aris“ 14 taškų pelnė Silvio De Sousa (12 atk. kam.), 13 – Roberto Gallinatas.

Grėsmingai ketvirtą kėlinį pradėjęs „Rytas“ žengė pirmą žingsnį link LKL pusfinalio FOTOGALERIJA(74)
2024.05.13 18:20

Vilniaus „Rytas“ priartėjo prie Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio.

Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse vilniečiai namie 110:77 (22:28, 29:18, 28:22, 31:9) susitvarkė su Jonavos „CBet“ ekipa.

Antrosios ir galimai lemiamos serijos rungtynės trečiadienį vyks Jonavoje.

Rungtynės prasidėjo lygia kova, kurioje netrūko emocijų, kuomet dėl kamuolio kovoti sušoko „Ryto“ ir „CBet“ žaidėjai, o Justinas Gorhamas gavo nesportinę pražangą už kietą veiksmą prieš Taurą Jogėlą. Tiesa, pastarasis baudų nesusimetė, o R.J.Cole‘as didino „Ryto“ pranašumą – 10:5. Tritaškiu kiek vėliau atsakė Ousmane‘as Drame, o Justas Furmanavičius rezultatą lygino – 10:10. Diante Garrettas išvedė svečius į priekį (12:11), tuo tarpu T.Jogėla skirtumą augino – 16:11. O.Drame ir Gabrielius Mažeika tęsė „CBet“ gerą atkarpą (26:17), galiausiai po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo28:22.

M.Fosteris ir L.Uleckas bandė mažinti „Ryto“ atsilikimą, tačiau kitokių minčių turėjo Ryanas Larsonas – 33:25. Gytis Radzevičius rinko vilniečiams reikalingus taškus (33:38), o dar du pridėjo ir J.Gorhamas – 35:38. Kėlinys įpusėjo, G.Radzevičius rezultatą lygino (40:40) ir iniciatyvą šeimininkai perėmė – 46:44. Po pirmosios mačo dalies „Rytas“ jau pirmavo 51:46.

„Rytas“ siekė didinti savo atotrūkį, kuris po M.Fosterio ir J.Gorhamo metimų tapo rekordinis – 63:51. Nors prastą „CBet“ atkarpą nutraukė D.Garrettto tritaškis, tuo pačiu atsakė Gytis Masiulis – 68:56. Pasibaigus trims ketvirčiams „Rytas“ pirmavo gana užtikrintai – 79:68.

14:0 – taip atrodė „Ryto“ ketvirtojo kėlinio startas, kuris siuntė į nokdauną „CBet“ ekipą. Skirtumas tapo triuškinamas (93:68), o taškų svečiai nepelnė beveik keturias minutes. Po truputį tapo aišku, kad likęs laikas bus labiau formalumas, nes išsijudinęs „CBet“ puolimas stipriai nieko nekeitė – 72:93.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 23 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Margiris Normantas 18, Justinas Gorhamas 16, Gytis Masiulis 13, Gytis Radzevičius 10 (5 atk. kam., 4 per. kam.).

„CBet“: Ryanas Larsonas ir Ousmane‘as Drame (9 atk. kam.) – po 17, Diante Garrettas 14, Tauras Jogėla 12, Justas Furmanavičius 8.

D.Adomaičio ir A.Gudaičio sezonas – baigtas (34)
2024.05.13 15:33

Pasirodymą Japonijos čempionate ketvirtfinalyje baigė Dainiaus Adomaičio treniruojama ir Artūro Gudaičio atstovaujama Tokijo „Alvark“ ekipa

Lietuvių klubas namuose 57:58 (9:12, 20:20, 16:16, 12:10) nusileido Riukiu salų „Golden Kings“ krepšininkams ir pralaimėjo seriją 1:2.

30 minučių žaidęs A.Gudaitis pelnė 13 taškų (4/9 dvitaškiai, 5/5 baudos metimai), sugriebė 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, išprovokavo 3 pražangas, gavo bloką, sykį suklydo, prasižengė 3 sykius ir surinko 19 naudingumo balų.

Pralaimėjusiems Ryanas Rossiteris įmetė 20 taškų, nugalėtojams Allenas Durhamas surinko 16 taškų, Ryuichi Kishimoto ir Vicas Law pridėjo po 12.

Išrinkti Eurolygos geriausių žaidėjų simboliniai penketukai (24)
2024.05.13 15:06

Eurolyga paskelbė geriausių sezono žaidėjų simbolinį penketuką, kuriame yra krepšininkai iš keturių skirtingų klubų.

Penketuką sudaro Madrido „Real“ gynėjas Facundo Campazzo, Monako „AS Monaco“ lyderis Mike‘as Jamesas, Stambulo „Fenerbahče“ puolėjas Nigelas Hayesas-Davisas ir Atėnų „Panathinaikos“ tandemas Mathiasas Lessortas bei KendrickasNunnas.

Vienintelis M.Jamesas iš šio penketuko nežais finaliniame ketverte.

M.Jamesas šiame sezone tapo rezultatyviausiu visų laikų Eurolygos žaidėju, o N.Hayesas-Davisas įmetė 50 taškų į Berlyno ALBA krepšį bei užfiksavo rezultatyvumo rekordą.

M.Lessortas šiame sezone renka 13,7 taško, 6,2 atkovoto kamuolio ir 19,6 naudingumo balo, M.Jameso statistika siekia 17,9 taško, 4,1 atkovoto kamuolio, 5,1 rezultatyvaus perdavimo bei 19,4 naudingumo balo.

N.Hayeso-Daviso statistika yra 14,1 taško, 4,7 atkovoto kamuolio ir 15,9 naudingumo balo, F.Campazzo – 11,7 taško, 2,9 atkovoto kamuolio, 6,5 rezultatyvaus perdavimo bei 16,9 naudingumo balo. K.Nunnas fiksuoja 15,9 taško, 2,6 atkovoto kamuolio, 3 rezultatyvius perdavimus ir 11,7 naudingumo balo.

Antrajame sezono penketuke atsidūrė Tel Avivo „Maccabi“ tandemas Wade‘as Baldwinas ir LorenzoBrownas, „Real“ duetas Walteris Tavaresas ir Mario Hezonja bei „Panathinaikos“ įžaidėjas KostasSloukas.

37 metus dirbęs strategas po sezono paliks Nantero klubą (12)
2024.05.13 13:51

Nantero „Nanterre 92“ klubas paskelbė, kad po sezono su vyr. treneriu atsisveikins Pascalis Donnadieu.

59-erių prancūzas Nantero komandą treniruoja nuo 1987 metų, tad net 37-erius metus. Nuo 2016 metų specialistas dirba šalies rinktinės trenerių štabe.

„Nanterre 92“ reguliariajame sezone užėmė 5-ąją vietą ir ketvirtfinalyje kausis su Breso Burgo JL ekipa.

Iki šiol P.Donnadieu su Nantero ekipa 2013 m. laimėjo Prancūzijos lygos kovas, 2015 m. tapo FIBA Iššūkio taurės čempionu, 2017 m. laimėjo FIBA Europos taurę, o 2019 m. tapo geriausiu Prancūzijos metų strategu. Dar po du kartus (2014 ir 2017 m.) Nantero klubas laimėjo Prancūzijos taurę ir Supertaurę.